Rasestumine 11.10.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Juhtus nii, et rasestumise päeval tarbisime mehega alkoholi (tähistasime sünnipäeva).
Kui ohtlik see võib olla minu tulevasele lapsele? Milliseid lisauuringuid oleks vajalik seoses sellega teha? Katkestada rasedust ei taha, sest lähitulevikus tahtsime nagunii kolmandat last saada (peres juba kaks tütart). Mida Teie sellest arvate? Kuidas soovitate käituda?
Lisaks see, et ca kaks nädalat peale rasestumist perearst tegi mulle gripivaktsiini ( ma ei teadnud, et olen rase). Perearst väidab, et see on lapsele ohutu, kuidas arvate Teie?
Muidu oleme tavalised inimesed, ei ole ega narkomanid, ega alkohoolikud.
Loodan mõistvat suhtumist
Ette tänades

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Tavapärane alkohili tarbimine küll midagi paha ei tee. Sageli ju inimesd tarvitavad alkoholi tähtpäevadel ja rasetuvad mitteplaneeritult. Hiljem selgub et on rasedus. Ärge palun muretsege, muretsema peaksid need kes tarbivad seda üleliia ja pidevalt. Vaktsineerimine pole küll soovitav raseduse ajal kuid kui see sai tehtud ,siis
tõenäosus loote kahjustusele on väga väike. Kui te lähete rasedusega arvele ja raseduse kulg on tavapärane (Uh uuringud jne) siis muretsema ei peaks. Reeglina kui on mingi loote kahjustus varases eas, siis tekib loote kasvu peetus raseduse algjärgus või katkeb rasedus. Lugupidamisega Ülle Kadastik