Tühi lootemuna 04.08.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Käisin 03.08 esimesel uh ja tuvastati rasedus, aga selgus, et lootemuna oli tühi ja pandi ka paika järgmine uh aeg 07.08 , et kui ei ole loodet tekkinud, siis tuleb puhastus. Arsti arvates on rasedus 6+6, mis on eelmiste päevade alguskuupäev. Mure on selline, et äkki rasedus veel liigväike ja ei ole lihtsalt veel loodet näha, ei tahaks veel nii ruttu puhastusse minna. Kas on mingi õhkõrn lootus, et sinna tekib loode? Sest tean täpselt oma viljastumiskuupäeva, mis oli 01.07 , selle järgi peaks ju rasedus olema palju väiksem?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 33-aastane.
Teil on õigus: "... et äkki rasedus veel liigväike ja ei ole lihtsalt veel loodet näha, ..."
Kirjutage üles viimase menstruatsiooni 1. päev. Kui ultraheli arvuti arvutab selle järgi 6+6, siis normaalne oleks veel +-2 ehk rasedus ise võib olla alles 4+6 ja siis oleks kõik veel võimalik.
Teiseks: kaasajal ei ole mingit vajadust "teha puhastust", kui ei ole günekolooglist verejooksu, mis on 1 side või 1 tampoon tunnis. Tänapäeval on vajadusel võimalik medikamentoosne lahendus.
Õhkõrn lootus on olemas. Vahekord ja viljastumine ei ole samad, nii, et rasedus võib olla veelgi väiksem.
Soovitused: ostke kohe apteegi käsimüügist vitamiinid rasedatele, foolhape väärarendite profülaktikaks, Möller`s kapslid rasedale, vähendage füüsilist ja ka vaimset koormust.
Saatke minu töömeilile oma isikukood, ehk on midagi olulist digiloos. Meil on rasedate vastuvõtud teisipäeviti, soovitaksin tulla teisesele nõustamisele. Kas soovite aega broneerida?
Võimalik kas online teel, meili teel või tööpäevadel tel 6014331 teel.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt