DALACIN V 100mg ja imetamine 24.07.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Minul selline mure, et mul on hpv viirus. Tüve ma ei oska õelda, tean et see oli üsna kõrge. Mure seisneb selles, et kuu aega tagasi määras mulle arst Dalacin V tupeküünlad. Lugesin infolehest, et info ravi toime mõju kohta imetamisele puudub. Helistasin siis nõuandlasse ja konsulteerisin ämmaemandaga, tema arvas, et ma siiski ei paneks neid küünlaid. Nii ma siis tegingi, kuna arst mainis et see põletik ei ole nagu selle HPVga seotud, pigem on tavaline põletik. Jäingi siis lootma, et organism saab ise sellest põletikust võitu. Kuid nüüd kaks päeva tagasi tekkis selline valulik ja natuke ka paistetav tunne. Voolus on täitsa tükkis. Ei ütleks, et selline kohupiimane, vaid veel hullem. Mure ka seisneb selles, et ei saa lapsele rinnapiima asendajat anda ravi ajal, kuna laps on kogu aeg keeldunud lutipudelist ja sööb ainult rinda. Laps on mul 6kuune. Kas ma siis peaksin ikkagi küünlad ära kasutama imetamise ajal?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 23-aastane.
Teil on diagnoositud papiloomiviirusinfektsioon.
Dalaciniga saab ravida emaka kaela põletikke. Lokaalne ehk paikne ravi ei mõju kahjulikult rinnapiimale. Arukas oleks need tupekuulikesed siiski ära kasutada. Kuna need sisladavad antibiootikume, siis võib ägeneda tupeseene voolus.
Vooluse raviks ostke apteegi käsimüügist intiimpesugeel või vaht, Klotrimasool kreem, FloraPlus aplikaatorid vms.
Toitke vähemalt 10 kuud.
Vaktsineerige end kõrge riski genitaalkondüloomide ja emaka kaela vähi viirustevastu.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt