Rasedus vanuses 38 13.07.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

planeeritud rasedus, minu vanus 38, abikaasa 43. Soovin teada võimalikult täpselt, millised uuringud on mind ees ootamas (millised neist nn tavalised rasedusaegsed ja millised spetsiifilised vanusest tulenevalt). Kas kõigil või millistel näidustustustel uuritakse täpsemalt väärarengute riske? Kas uuringute soovist on vaja naisel ise arstile teada anda või määrab uuringud arst ise?
Eelnevast abielust on minul 2 poega (15. ja 17. aastane) ning abikaasal 2 poega (13. ja 22. aastane). Kõik lapsed on sündinud ajalistena ning anomaaliateta. Sündiv laps oleks meie esimene ühine laps.

Tänud ette vastuse eest.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Teil on õigus, väärarendite risk tõuseb naise vanuse, täpsemalt munarakkude vanuse, tõustes.
Kõigile rasedatele on ravijuhendis ette nähtud kuni 13+6 kuklavoldi uuring ehk NT, 15.-17. nädalal TT ehk Triple test ja 20. nädalal +-1 loote anatoomia uuring.
Kui TT on muutused, siis suunatakse geneetikule, kes vajadusel suunab AC-le ehk amniotsenteesile ehk lootevee punktsioonile ja lootevee geneetilisele uuringule.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt