Kolposkoopia ja võimalik rasedus 16.12.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Arst saatis mind kolposkoopiasse, aeg on jaanuaris.
Päevad on olnud viimased 2 kuud üsna regulaarselt, aga palju verevaesemad kui varem. Kasutame kondoomi, kuid ükskord purunes.
Millest võib olla, et päevad verevaesemad?
Öelge palun, kas kolposkoopilise uuringu käigus on näha, kui oleksin rase?
Ei soovi lihtsalt uut aega arsti juurde kohe panna. Loodan, et leiate aega vastata.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 29-aastane. Raseduse täpsustamiseks ostke apteegi käsimüügist rasedustest ja tehke õpetuse järgi hommikusest uriinist. Kui kahtlete, võite nädala pärast korrata. Kolposkoopia ei ole raseduse diagnoosimise meetod, küll aga võib emaka kaelal esineda liviidsus, mis on kahtlus rasedusele.
Raseduse esimene tunnus on menstruatsiooni ärajäämine, siis positiivne rasedustest.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt