Zopiclone suures koguses raseduse ajal 07.12.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
olen aegajalt magamajäämiseks kasutanud Somnols 7,5 unerohtu. Üldiselt seda ei vaja, aga kui on stressirohke aeg ja oli vaja hästi välja magada, siis sai võetud (korraga võtsin alati vähemalt 2). Kui sain teada rasedusest 4.nädalal (hetkel 15+3), siis peale seda olen võib-olla kaks korda üldse tarvitanud veel rohtu.
Üleeile suutsin nii endast välja minna päeva sündmuste peale, et magamajäämine ei tulnud kõne alla. Kuid tahtsin lihtsalt mitte terve öö mõelda ja korralikult välja magada. Võtsin 2 (7,5), mis seekord ei mõjunud, seega võtsin veel 2. Kuskil kella poole neljani magasin ja peale seda võtsin veel 4. See hetk lihtsalt ei tahtnud millelegi mõelda.
Suures hirmus olen nüüd uurinud, millised selle ravimi tagajärjed võivad olla. Vähe on uuritud ja teada olevalt eksperimendid hiirte peal näitavad, et ravim pole teratogeenne. Inimeste peal on uuritud, aga vähem ning pole ka leitud teratogeenseid omadusi. Aga andmeid on liiga vähe, et see ravim siiski ju kahjutuks lugeda. Ja sellises koguses, mis sai võetud?
Kas peaksin kohe arstile helistama?
Järgmine kolmapäev on UH küll kinni pandud, aga kui nüüd lapsega midagi kohutavat juhtunud on, siis peaks kohe ju reageerima kui veel hilja pole?
Kas on tõenäosus, et laps hukkus selle järel???
Ma ju ei tunneks seda?
Enda enesetunne on hea, mingeid kõrvalekaldeid pole, veritsemist pole.
Olen väga mures ja süütundest nõrkemas.
Loodan, et oskate aidata, et kas pean kohe erakorraliselt arsti poole pöörduma või ei?
Ei suudaks elada teadmisega, et kõhus võib olla surnud laps, kes on siia nii oodatud.
Ette tänades..

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 23-aastane. Kirjutate, et olete hetkel rase 15+3. Broneerige plaaniline aeg oma perearstile, võtke raseda pass kaasa. Õige oleks ka psühhiaatriga ja raseduskriisi nõustajaga plaanilises korras nõu pidada, see oleks teile kasulik ja rahustav. Hetkel ei ole vajadust pöörduda EMO-sse. Apteegist võite alati küsida käsimüügi preparaate ärevuse ja uinumisraskuste vastu, mis oleksid rasedale sobivad. Te ei peaks end süüdistama, püüdsite ju end aidata nii, kuidas oskasite. Tarvitage vitamiine rasedatele ja lisaks foolhapet tavaannustes, mis on väärarendite profülaktikaks kasulikud.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt