Preeklampsia ja toitumine 14.06.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

ootan oma teist last ja olen 19. nädalat preeklampsia riskiga rase. Raseduse alguses ja enne rasedust meeldis juua rohelisi smoothisid ja kuna pean võtma südame aspiriini kui verd vedeldavat abivahendit, siis kas peaksin vältima toite, mis paksendavad verd ntks. banaan, kiivi jne? Arst palus mul hakata nüüd iga nädal vererõhku mõõtma, aga unustas mainida, et mida peaksin tegema, kui vererõhk on liiga kõrgeks läinud ja kuna kuskil kuu aega viibin nüüd Soomes, siis oleks eriti vaja teada, kuidas ja millal peaksin reageerima?

Ette tänades,
D.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere . Kui RR on alates 140/90, siis vajalik võtta RR rohtu. Selleks pöörduge Soomes terviseksekusesse. Kui valu tekib ülakõhtu ja kui jalgadekl tekivad tursed ka hommikuti ,siis samuti pöörduge arsti poole. Lugupidamisega Ülle Kadastik