Regulaarne palavik (37- 37,5) igal kuul 22.08.10 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Peale sünnitust on olnud igal kuul regulaarne palavik 37 -37,5 .See on kestnud nii juba 3 kuud. Palavik kestab paar - kolm päeva ja kaob peale paratsetamooni võtmist.
Olen läbi teinud ka antibiootikumikuuri, aga sellest ei ole abi olnud. Vereanalüüsid näitavad ka põletikku, aga konkreetset haigust pole tuvastatud. Kas selline tsükkliline palavik võiks olla seotud nt mittetoimuva menstruatsiooniga?
Mida tasuks veel uurida?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kuna olete 31-aastane ja sünnitanud, siis julgen arvata, et (varjatud-krooniliste)suguhaigustega ei ole tegemist.
Kahjuks unustasite kirjutada, kas toidate rinnaga.
Kehatemperatuur kuni 37,5 muude kaebuste puudumisel võib olla normaalne vaid hormoonidest.
Selgitage, miks kraadite end? Milline kaebus ja enesetunde muutus sunnib teid end kraadima?
Kui te ei ole viimase poole aasta jooksul hammaskonda kontrollinud, siis broneerige koheselt aeg hambaarstile ja rääkige oma probleemist.
Kui laps oli ajaline, siis toitke rinnaga kuni 10 kuud. Menstruatsioonide taastumisel on II faasis kehatemperatuur kollakeha hormoonide toimel tõusnud kuni 37,5 ja ka rasedusvastaste vahendite tarvitamisel.
Ärge asjatult muretsege, kindlasti ei ole tegemist sepsisega ega muu katastroofiga, kui teil ei ole muid kaebusi.
Kui soovite, võite ise tasudes teostada uuringud www.laborid.ee herpesviirustele, HSV 1 IgM ja IgG; HSV 2 IgM ja IgG. Kui soovite, siis samal ajal kontrollida ka kliiniline veri. Ehk oli tegemist määramise eripäraga? Herpesviirusi on põdenud 80% elanikkonnast ja nad ägenevad ju stressiperioodil.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt