Rasedusest 21.08.10 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Mure järgmine. Olin kaks kuud tagasi vahekorras. Kahtlustan rasedust, kuid päevad käivad ikka edasi.Olen teinud rasedustesti, kuid test näitab negatiivset. Nüüdseks on rinnad muutunud valulikuks. Võib teha testi ka kaks kuud hiljem ja kui õigesti see näitab?Olen ise Eestist kaugel ei ole võimalik arstile minna. Päevad lõppesid kaks päeva tagasi.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Loen teie kirjast, et olete 31-aastane. Kindlasti teate, et raseduse esimene tunnus on menstruatsiooni peetus ehk menstruatsiooni ärajäämine. Kui rasedustestid on negatiivsed ja menstruatsioon oli tavapärase verehulgaga, siis ei ole põhjust rasedust kahtlustada.
Võite korrata rasedusteste hommikusest uriinist, kuid arukam oleks pöörduda arstile ja hakata tarvitama kaasaegseid rasedusvastaseid vahendeid. Kui te ei suitseta, siis on uuem Nuvaring, vt. www.naistering.ee. Kaebused võivad olla ka murest, stressist, üleelamisest, hirmust soovimatu raseduse ees, nn. kaebuste somatisatsioon.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt