Kaksikute rasedus 07.10.09 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 39 aastane naisterahvas ja raseduse suurus oli 5-enda oktoobri seisuga 7 nädalat ja 1 päev siis käisin ultrahelis ja öeldi et on kaksikud kuid üks lastest on peetunud teine aga oli korralik ja süda lõi ja pildilt on ka näha et teine tunduvalt väiksem. Siit küsimus kas see teine laps lihtsalt kärbub ära või on sellest mingit ohtu nii, mulle kui ka teisele lapsele. Kas siis tehakse midagi või jääbki nii nagu on et üks on elus ja teine mitte ega see emakas põletikku ei tekkita.Või hakkab ta veel hiljem arenema,täpselt ei tea sellepärast küsin. Ettetänades.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Loen teie kirjast, et olete 39-aastane. Kahjuks ei selgu, kas olete esmasrase või korduvrase (korduvsünnitaja?) ?
Kuni 11. nädalani on tegemist günekoloogilise patsiendiga.
Alates 12. nädalast on tegemist sünnitusabi patsiendiga. Aega uuringuteks on kuni 11+6.
Arstid ei sooviks tegelda ennustamisega.
Soovitused:
-jälgige kaebusi, kui tekib verine voolus tupest, siis pöörduge naistearstile
-rahvameditsiiniline soovitus on hoiduda suguelust
-hoiduda tuleks psüühilisest ja füüsilisest pingest
-vältige viirusinfektsioone
-tarvitage uusi Livol Multi Total vitamiine rasedatele
-vanuste tõttu tarvitage lisaks foolhapet kuni 1-2 mg ööpäevas väärarendite profülaktikaks, need on apteegis käsimüügis.
Korduv günekoloogiline ultraheliuuring tuleks teha 10.-11. nädalal.
Soovitan pöörduda Erahaiglasse Fertilitas dr. Šois, tasulisele ultraheliuuringule. Telefon 6059600.
Soovitan tasulist varajast väärarendite uuringut OSCAR Erahaiglas Fertilitas. Uuring on vajalik enne 13+6.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt