hepatogees 17-dast rasedusnädalast 09.09.09 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, minu mure on järgmine on käimas teine rasedus ja hetkel 19 nädal. Eelmise rasedusega tekkis raseduse lõpul tohutu sügelus , maksa näitajad olid väga kõrged ja sünnitus kutsuti esile. Mainisin ka seekord juba raseduse alguses, et tunnen sügelust ja 17 nädalal tehtud vereanalüüsis ole maksa näitajad juba üle normi vastavalt siis 45 ja 97.Minu arst arvas, et analüüsi peaks kordama kuu aja pärast. Kas see on piisav sagedus.
Palun öelge mida ise teha saan, et seda olukorda kontrolli all hoida ja milline on minu prognoos ja võimalused üldse. Kas on tõenäosust sünnitada ajaline laps?
Ja kas on äkki mingeid ravimeid, mis asja kontrolli all hoikasid?
Lisan veel, et olen 35 aastane ja ülekaaluline. Raseduse algusest olen võtnud 5 kilo alla vaatamat korralkule söömisele.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Probleemi nimetus on rasedate sügelus ehk pruritus gravidarum. See on seotud maksa suurenenud koormusega.
Soovitused:
-jooge rohkelt puhast veet, ~2,5 l ööpäevas
-vähendage soolaseid, vürtsiseid, praetud, friteeritud, rasvaseid toite
-käige 2-3x ööpäevas jahedama duši all või vannis
-lisage vannivette või kasutage duši all apteegi Linola-Fett Olbad
-uus ja hea on Linola Lotion ohakaõli, sest pesemine kuivatab nahka
-uus ja hea ABC Body Lotion ihupiim apteegist, sarjast Australian Bodycare, maaletooja firma Dr. A. Wolff Arzneimittel
Toodete esinadaja mirjam@sirowa.ee
Peale sünnitust kaaluge kindlasti munajuhade sterilisatsiooni. Kirjutage nõustamisakt 1 kuu enne sünnitust alla, juhuks, kui on keiserlõige, siis saaks 2 op-i teostada korraga. Soomes steriliseeritakse sünnitusjärgsel 2. päeval.
Võtke ühendust samas portaalis dr.Kristel Ehala-Aleksejeviga kaalu osas.
G.Litter, www.naistearst.ee