Rasedus ja alkohol 08.07.09 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere päevast,

Olen mõnda aega proovinud rasestuda, aga kahjuks on se tänu tõsunud prolaktiini tasemel raskendatud. Olen mõned kuud võtnud Bromocriptini ja praeguseks on prolaktiini tase langenud normi u. 230 ja jätkan 1,5 tabletiga päevas. Samas kuna protsess võib veel venida, kas on absoluutselt kohustuslik loote arengu turvalisuse mõttes, et ma ei jooks mitte ühtegi drinki isegi mitte sotsiaalselt. Kust läheb piir, mis veel suure tõenäosusega on turvaline ja mida kindlasti ei võiks ületada?

suur suur tänu

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Unustasite kirjutada oma vanuse ja rasedusanamneesi.
Ei ole nii keeruliseks vajalik oma suveprioodi teha.
Esiteks ei ole te hetkel rase, siis ei saa ka lootest veel rääkida.
Teiseks ka naistele on lubatud vähemalt 1 drink päevas. Pokaal veini või lahjendatud vein ja vahuvein on ikka lubatud. Terve ja noor maks saavad ikka tavapärase probleemiga hakkama. Enne tarvitamist tuleks kindlasti süüa madala rasvasisaldusega ja valgurikast toitu ning tarbida küllaldaselt vett ja mittealkohoolseid vedelikke.
Soovitav on kindlasti mitte suitsetada. Alkohol on nn."kehaomane mürk". Igas organismis leidub alkoholi, ka keefiris, kaljas jm. Sigaretisuits mitte.
Hoidke kaal normis. Hüperprolaktineemia on sageli seotud ülekaaluga.
Ärge liigselt muretsege, siis rasedus ei saabu. Nautige suve ja oma partnersuhet. Andke teada, kui rasedustest on positiivne minu töömeilile.
G.Litter, www.naistearst.ee
http://www.apollo.ee/product.php/0761893