Estrofem ja Duphaston 23.04.09 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 20a naine. Probleemiks on menstruatsiooni puudumine. Raviks määrati 6 kuud Estrofemi (1mg) ja viimasel kahel kuul lisaks Duphastoni (10mg). Duphastoni võtan koos Estrofemi "ketta" viimase kümne tabletiga.
Pärast Duphastoni algas menstruatsioon ning hetkel võtan viimast Estrofemi "ketast".
Kas oleks väga halb mõte alustada viimasel ravikuul Duphastoni võtmist nädala võrra hiljem, et lükata menstruatsiooni algust edasi?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Tegemist on tõsise ovariaalse puudulikkusega ehk munasarjade funktsiooni puudulikkusega.
Milline on teie kehakaal?
Kui olete alakaaluline, siis on ravitulemused ajutised. Kaal peab olema normis.
Kui on tegemist kaasasündinud geneetilise häirega, siis on ravi pikk (eluaegne).
Võite Duphastoni võtta pikemalt ja siis teha vahe.
Aga alati peate mõtlema, mis on tähtsam, kas õige ravi ja viljakus või lihtsalt mugavuse tunnetamine ilma menstruatsioonita.
Paluge oma raviarstilt diagnoosi rahvusvaheline kood ja kirjutage see üles.
G.Litter, www.naistearst.ee, hetkel Rakverest
http://www.apollo.ee/product.php/0761893