rasedus ja röntgen 19.08.08 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Raseduse alguses umbes 2-3 näd. tehti röngen lülisambast ,olen kuulnud kolme arsti arvamust "et see ei ole ohtlik " aga täna käisin arsti vastuvõtul Pelgulinnas ja ma pole sellist suhtumist kunagi kogenud -arst ütles et sünnib väärarenguga laps ja õde kiitis kaasa,soovitati kohe abort teha.Mida teha ,kas risk on tõesti nii suur?Soovin Teie arvamust,kaks last mul on nii et võin vajadusel teha abordi aga tahaksin siiski sünnitada sest olen 37 a.vana ja vaevalt ma enam rasestun.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Oma otsuse teete vaid teie ise. Kõik teised on konsultandid.
Mina nõustun nende kolme arsti arvamusega, sest muid tõendeid meil ei ole.
Raseduse suurus võib olla ka teine, sest ultraheliuuringus on mitmeid erinevaid mõõtmeid.
Minu arvamus, et katkestada jõuab vajadusel kuni 21+6 nädalat. Selline on "Raseduse katkestamise ja steriliseerimise seadus"
Kui soovite sünnitada, siis minge oma rasedusega arvele kliinikusse, kus tehakse kõik vajalikud uuringud, ka teie enda soovil. Soovitan fertilitas.ee, medicover.ee, slmeedik.ee jm. Need on tasulised asutused.
Või Keskhaiglast os,juh. dr. Ferenc Zirko.

Soovitused:
-hakake tarvitama vitamiine rasedatele
-hakake kohe tarvitama foolhapet kokku 2 mg ööpäevas, mis on väärarendite vastase toimega
-teile olulised uuringud on loote kuklavoldi uuring, geneetiline uuring Triple test, vanuse tõttu ka lootevee geneetiline uuring, loote anatoomia uuring; need kõik tuleb teha kuni 19. nädalani.
-soovitan dr.Šois Erahaiglast Fertilitas
-tutvuge portaalides www.emmedeklubi.tv ja www.fertilitas.ee rasedate uuringutega
-enamikel juhtudel toimib ka inimesesl nn. looduslik valik, kuigi see kõlab karmilt; kui on soodsad tingimused, siis rasedus areneb ja kasvab

Oleme aastaid tagasi koos ühe naistohtriga saatnud kiirkorras ühe patsiendi koju, sest üks kõrges eas arst ei näinud väikesel lootel ultrahelis südamelööke ja soovitas raseduse katkestada. Kindlasti on tänaseks üks tubli eesti kodanik sirgunud.
Muide, vene ajal tehti rasedatele röntgen -ülesvõtteid, et määrata, kas on tuharseis või jalgseis või põikiseis jne.

Olge positiivne ja aidake oma positiivsuse ja armastusega tillukesel lootekesel kasvada ja areneda.
Kui lähebki teisti, siis teie olete andnud endast parima ja teile jääb alati lootus paremaks tulevikuks.
G.Litter, www.naistearst.ee, hetkel Maarjamäelt