Veregrupp 0 positiivne 20.02.08 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Mul veregrupp 0 positiivne ja rase 31 ndl ning mehel A positiivne. Olen kuulnud, et 0 pos verega võib tekkida grupikonflikt lapsel. Minul võeti analüüsi, mis veregruppi ma kuulun ja see on kõik. Kas mingeid muid analüüse ja jälgimisi polegi vaja raseduse ajal teha. Kuidas võib grupikonflikt mõjutada last ema üsas või kui ta sünnib. Kas peab jälgima samamoodi naist, kui naisel on reesus neg.

K.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud K.!
Grupikonflikte esineb väga-väga harva ja selleks ei ole rasedate ravijuhendis mitte mingeid erilisi uuringuid ette nähtud. Reeglina mööduvad need vastsündinuil jälgimise ajal.
Rasedana arvele võtmisel ja 32.-34. nädalal korratakse kõigil rasedail vererupp, reesuskuuluvus ja antikehad.
Vaid reesusnegatiivse verega rasedatel tehakse 1 lisauuring ja vajadusel-patoloogia korral tehakse muid lisauuringuid. Reesuskonflikti oht tõuseb raseduste arvu tõusuga.
Alati on soovitav lapse isa vererupi ja reesuskuuluvuse uuring. Kuna see analüüs ei ole tervisenäitaja, siis saab seda teha tasulise uuringuna oma perearstil.
Unustasite märkida oma vanuse ja raseduste anamneesi.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt