Väga Mures (rase) 03.02.08 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere päevast.Selline küsimus parem sobib vist labormeditsiini hulka, aga kahjuks sinna praegu esitada küsimusi ei saa....Pööran Teie poole.
Olen 25 aastat vana.Praegu teine rasedus ( Esimene rasedus oli ilus ja ilma probleemita).Siiamani 36 nädalani kõik proovid, analüüsid olid korras.Praegu läheb juba 38 nädal.
36-37 nädalal uriini uuringud näitasid mõned tulemused normist välja. Täpsemalt: Leukotsüüdid 25 ( mis peaks olema vist NEG), Urobilinogeen 68 ( ei tea, kui palju neid peaks olema), Bilirubiin 17 ( mis peaks olema kah vist NEG).
Teised näitajad : Erikaal 1.025, PH 6, Nitritid NEG, Valk NEG, Glükoos NORM, Ketoonid NEG, Erütrotsüüdid NEG peaksid normis olema. Arst ehmatas mind ära, et võiks olla suur probleem maksaga.Sünnitusel võiksid olla suured probleemid minu ehk ema tervisega (lapsega kõik korras peaks olema).

Saatis siis mind verd andma veel kord ( Kolesterool, makse näitajad, bilirubiin veres).Ning teatas, et kui Kui verd näitab halvad tulemused, siis ravile.Verd näitas: Albumiin seerumis 27,2 ( madal siis, peaks olema vist 35-50), Kolesterool seerumis 6,8 ( mis vist piiripealne 6,2),
Aluseline fosfataas seerumis 127 ( kõrge vist, peaks olema 42-98).Teised näitajad Bilirubiin Seerumis 6.9,Bilirubiin konjugeeritud seerumis 4.0, Aspartaadi aminotransferaas seerumis 16 - mis peaksid olema normis. Ja Varem tehtud vere analüüsid kah käes(Kliinilise hematoloogia näitajad), 2 näitajad olid natukene normist välja:MCHC 313 ( nadal natukene vist) ja WBC 10.03 ( peaks olema vist kuni 10)
Arst ütles, et õnneks maksaga kõik korras, see peaks olema probleem kõhunäärega.Minu tervisega ei ole probleemi ning lapsega kõik korras, sünnitusel ei teki probleemi.Ja veel ütles, et on vaja lihtsalt perearstilt rohtu küsida, ravida.Olen ikka natukene mures, sest ehmatas ta mind väda Olin täiesti paanikas.

Kas tõesti kõik korras maksaga, neerudega ja teiste organitega, ning lapsega ja minu tervisega?See kuidagi ei mõju, kui näiteks varem hakkan sünnitama ja ei jõua ennast ravida?

Väga vabandan, et tuli nii pikk kiri.Proovisin kirjeldada Teile täpsemalt minu olukorda ja anda Teile kõik analüüsi näitajad, ehk see on vajalik teile.
Päikest Teile.Jään ootama vastust.ETTE TÄNADES!!!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Lugedes teie analüüse, siis arvaksin, et teil küll midagi hirmuäratavat pole. Raseduse ajal võivd olla minimaalsed nihked. Kui teil kaebusi pole, siis rahunege maha ja ususn, et teil läheb kõik hästi.Dr kadastik