sünnitus 04.01.08 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

olen viimased nädalad rase ja suur hirm on sünnituse ees,kuna juba lapse pea asukoha määramisel(katsudes) oli selline valu,et minestasin ära ja nüüd on närvidega vägagi kehvad lood ,et ei tahagi sünnitusest mõelda. kas on võimalik paluda ,et tehakse keiser, kuna elan viljandis ja siin puuduvad igasugused valustamismeetodid. ja kas on võimalik üldse näiteks Tartus laps ilmale tuua.?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Sünnitada võite ükskõik millises Eesti haiglas, peate lihtsalt kohale tulema sünnitustegevuse alguses. Keiserlõikuseks on kindlad näidustused, lihtsalt niisama seda ei tehta. Põhjuseks on see,et operatsioon on ohtlik, loomulk sünnitus on igal juhul loomulikum. Kui selgub, et vajate operatsiooni, siisi loomulikult seda ka tehakse. DR Kadastik