Rasestumine ja katkemine 24.11.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olin 15 nädalat rase kui hakkas tupest erituma 2 korda päevas pruun vedelik.Läksin arsti vastuvõtule ning arst saatis mind haiglasse kuna minu seisukorda sai parandada vaid kliiniliselt.Haiglasse jõudes tuvastas mul arst,et mu loote südame tegevus oli seiskunud 8 nädalal.Tahaksin teada kuidas minu arst seda ei märganud ja mu analüüsid olid 2 kuu jooksul täiesti korras.
Kas minu arst ei teinud korralikult oma tööd või ongi selline asi võimalik,et loode lõpetab enda tegevuse kuid seda pole ennem märgata kui naise organismis algab puhastumine ehk abort.Olen väga mures,et kas peaksin vahetama oma arsti ja millal ma võiksin uuesti proovida rasestuda.See oli minu teine rasestumine,esimesel korral sain terve lapse.Palun aidake mind sest olen väga mures.
Ette tänades Milen Kasemaa

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Tavaanalüüsid tõesti ei näita loote peetumist. Seda on näha ainult ultraheli uuringul. KUna aga uuringut ei tehta ju iga külastuse ajal, siis vahepeal tehakse ainult kõhu möötmist. Kuna rasedus oli väike, siis selles suuruses ka emakapõhja mõõtmist ei teostata. See, et teil rasedus seiskus 8-ndal nädala ei ole päris kindel.. Lihtsalt loode vastas sellele raseduse suurusele. Ususn,et loote südame seiskumine siiski toimus lähiajal. Reeglina üsna ruttu peale seda hakkab ka määrimine nn abort kujuneb välja. Uut rasedust võiksite pplaneerida ehk 6 kuu möödudes. Seni aga peaks tegema analüüsid, ja võimalusel täpsustama peetumie põhjus. DR Kadastik