Rasedus ja reisimine 20.05.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Selline küsimus: kuidas mõjub lennukiga sõit rasedusele 1-2 kuul ja kuidas mõjub sõit karussellidega.Kas oleks soovitav mõlemaid mitte proovida?

Kuhu peaksin ennast arvele võtma kui elan Pirita linnaosas.Kas kindlalt Piritale või võib ka kesklinna? Kuidas saadakse isiklik ämmaemand kes otseselt ainult sinuga tegeleb ja pärast sünnitusel abistab?

Seniks kõik!

Tervitades ja jõudu soovides Tuuli

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Lennukiga sõita ei ole ohtlik ,võib-olla ei soovitaks raseduse lõpu poole. Karuselliga sõitmine on individuaalne,kuid raseduse ajal on suurem tõenäosus,et teil läheb süda pahaks kuni oksendamiseni. Üldiselt kui tungivat vajadust karuselliga sõitmiseks ei ole , ei julgeks seda teile soovitada. Arvele võite minna kuhu soovite Tallinnas. Võimalik on ka perearsti juures. Kui soovite individuaalset ämmaemandat, siis tean,et Keskhaiglas on see teenus olemas. Peate sealsete naistearstidega ühendust võtma.