pidev põdemine 07.05.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

minu mure on väga tavaline. Nimelt läheb praegu 12.rasedusnädal, aga viimase 4 nädala jooksul olen vahelduva eduga põdenud ülemiste hingamisteede haigusi, mille jooksul on nuuhulgas tulnud, paranenud, siis jälle tulnud ohatis (hetkel jälle on). Nohu on see kõige vaevalisem. Paar päaeva tagasi normaliseerus jälle olukord, kuid täna tunnen jälle neid sümptomeid, mis viitavad haiguse ägenemisele. Olen püüdnud ravida end koduste ja looduslike ning lisaks ka apteegis saadavate homoöpaatiliste ravimitega, kuid kas nüüd oleks aeg antibiootikumidele üle minna (ma kohe üldse ei tahaks). Paar nädalat võetud korralised proovid (hemoglobiin, vere sete jt.) olid korras. Minu neelust ja mandlitelt on leitud streptokokk c, mille tõttu pidin minema opile , aga raseduse tõttu jäi see plaan pooleli.

Kardan loote pärast. Järgmisel nädalal läheme kuklavolti uurima, kas siis on võimalik näha kahjustusi, mida minu põdemine on võinud kaasa tuua .

Ette tänades Kristi

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Kristi !

Arst otsustab Teid uurides, kas on vaja ravi ja millist. Õige ravi on alati! ohutum, kui ravimata infektsioon lootele.

Kuklavoldi uurimisega selekteeritakse kõrgenenud riskigruppi kuulujad geneetilistele haigustele. Põletikke ei näe.

Olge võimalikult terve.

Naistearst Galina Litter,