beebipillid 19.04.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

2 a tagasi proovisin mitmeid pille (2 hormooniga), ka kõige madalama sisaldusega. Ning tekkis tugev allergia .Silmad paistetasid kohutavalt, kuivasid ja sügelesid. Käed -jalad samuti. Siis loobusin. Kasutasin Postinori. Arvan, et sellest läks mu näonahk täiesti tasakaalust ära. Kuivab, läigib ning tekib pidevalt nahaaluseid punne.

Nüüd kirjutati mulle Mikro 30. Sellega pole allergia probleeme olnud, kuid nüüd on "päevad" kadunud.Kui efektiivne on Mikro 30 raseduse vältimisel, kui teda täiesti korralikult võtta? Kas ka sellega ei teki hormoonide segadust kui vaid ühte hormooni juurde söön? Kas on võimalik, et östrogeeni sisaldavad pillid tekitavad sellist allergiat ja kas seda saab allergoloogi juures kindlaks teha?Tahaks kindel olla et see ikka oli pillide allergia, aga uuesti proovida neid ka ei julge. Kuidas mõjuvad organismile ja nahale 1 ja 2 hormooniga pillid? Kumba eelistada?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kahe hormooniga pillid ei sobi kõikidele naistele. Arvaksin, et teil oli tegemist ikkagi pillidest tingitud kõrvaltoimetest. Kui oleks mingi muu põhjus, siis oleks samad nähud tekkinud ka hiljem, kui te pille enam ei võtnud. Ühe hormooniga pillid on sama efektiivsed kui kahe hormooniga(rasedusest hoidumise eesmärgil). Paljudele sobivad just need ühe hormooniga pillid ja paljud kõrvaltoimed, mis on tingitud östrogeensetest hormoonidest, jäävad ära. Samas ühe hormooniga pillide korral menstruatsioonid võivad muutuda ebakorrapärasteks või isegi ära jääda, mistõttu osad naised ei ole sellega rahul. Kindlasti peaks teid günekoloogiliselt kontrollima iga kord kui lähete uue retsepti järele (st. kahe kuu möödudes). Seekord võiksite ehk minna varem ja veenduda, et rasedust ei ole, mis on ka tõenäoline eeldusega, et olete võtnud tablette korralikult , pole võtnud muid ravimeid, mis võiksid tablettide toimet mõjutada, ja pole ka näiteks haiguse tõttu oksendanud. Kahe hormooniga pillide eeliseks on reeglipärased veritsused. Soovitaksin teile Micro-30, mis tõenäoliset sobivad just teile. Postinori ma ei soovitaks teile üldse, kuna nendega tekib sageli tsüklihäireid ja need pole üldsegi nii efektiivsed kui 1ja 2 hormooniga pillid.