Loote suurus 24.04.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

olen arsti arvates 12.nädalat rase, (ise pakun oma raseduse suuruseks u 10 nädalat). Ultrahelis ütles arst, et loode on 4 cm pikkune.

Kirjandusest olen aga leidnud, et selles vanuses loode on 7-12cm pikkune.

Arst ütles, et kõik on normaalne, kuid kas ikka on...

Ja veel

olen lugenud ja kuulnud, et raseduse ajal tiheneb ja hoogustub karvakasv. Minul paistab, aga kõht päris karvaseks minevat. Nabast alla poole jääb kohe tume triip, kusjuures karvad on hästi tugevad.

Mida ette võtta?, kõhu silitamine ei ole just eriti meeldiv, kui "okkad" käe all.

murelik

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.

Kui Teie raseduse suurus ultrahelis ei ole korrelatsioonis raseduse suurusega arvestades viimasest menstruatsionist ( on suurem või väiksem üle 1 nädala ) , arvestatakse tavaliselt raseduse suurust ultraheli järgi. Kindlasti saadab Teie arst Teid veelkordsele loote uuringule 18-22 rasedusnädalani. Kui tunnete ennast hästi, Teie loode kasvab kenasti, ei ole tõesti muretsemiseks põhjust.

Karvakasv võib raseduse ajal tõesti mõnikord tugevneda. Ära seda hoida kuidagi ei saa. Kui see Teid häirib võite karvad lihtsalt raseerimisega eemaldada. Nahk on aga raseduse ajal õrn, vältige naha vigastamist ja kindlasti kreemitage , et hoida nahka elastsena ja vähendada sellega ka rasdusarmide teket.

Ilusat rasedusaega soovides Aire Sekavin