soov rasestuda 18.04.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere doktor

Mul tehti eelmise aasta septembris puhastus, sest oli iseeneslik katkemine. Siiamaani pole päevad hakanud. Günekooli juures käin pidevalt. Olen erinevaid medikamente võtnud. Arst palub olla kannatlik, kui nüüd on juba üle poole aasta möödas. Varem olid mul päeva korrapäraselt. Puhastuse aja puhastati aga liiga hästi, nii ütles günekoloog, ja mingi põhi kraabiti ära, mille peale menstruatsioon tekib. Miks ei ole mul aga siisamaani päevi alanud, ultraheliga on avaadatud j limaskesta natuke juba on. Soovime parnetriga last saada. Kas liigne puhastus võib olla lastetuse põhjuseks. Sooviksin saada infot, kus ma saaksin lasta ennast põhjalikult uurida, sest günekoloog palub olla kannatlik, kuid põjhust miks päevad pole hakanud ta öelda ei oska ja tunneb ka ise muret. Soovin lasta ennast uurida. Miks iseeneslik katkemine, miks päevad ei hakka, kas on võimalik rasestuda. Soovin saada teiepoolset kommentaari ja nõuannet.

Kurb patsient

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Soovitaks teha gestageentest(määrab arst),sellega saab täpsustada teie hormonaalset seisundit. Kindlasti soovitaks ultrahelis mõõta emaka limaskesta paksust peale mõningast östrogeenravi. Kui midagi ei aita,soovitaks ka hüsteroskoopiliselt biopsia võtmist emakaõõnest,et täpsustada teie emaka limaskesta olukorda. Selliseid juhtumeid,kus menstruaytsioon üldse ei tule on üliharva, mõnel juhul limaskest taastub aeglasemalt.