liigutused 10.04.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Olen 18-ndat nädalat rase. Muret teeb see, et poolteist nädalat tagasi tundsin kergeid mullikesi või nö puudutusi, mida pidasin loote liigutusteks. Võibolla nad seda polnudki, kuid sellist imelikku tunnet ei ole nagu ennem tundnud. Nüüd ei tunne juba 4-5 päeva mitte midagi, enesetunne on läinud väga heaks (ennem olid väiksed valud sees, iiveldus jms). Kaalus pole samuti mingi nädala jooksul juurde võtnud. Kas peaksin oma arsti juurde pöörduma või ootama järgmist külastust mis on alles 3 nädala pärast, kui tehakse UHD skriining.

Tänades

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Enne 20nädalat võite tunda looteliigutusi,kuidneedeiole veel väga konkreetsed, mistõttu te päris aru ei saa neist.Alates 20ndast nädalast tajuteneidparemini. Arvan, et pole põhjust varem arsti poole minekuks.