soov rasestuda 06.04.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere doktor

Mul on väga pikk lugu. Nimelt jäin ma eelmise aasta juunis rasedaks, kuid septembri alguses oli mul iseeneslik katkemine. Tehti puhastus 9. septembril. Peale seda ei hakanud mul päevad. Käisin arsti juures ja öeldi, et liiga hästi on puhastatud, et kraabiti liiast. Limaskesta polnud, et saaksid päevad hakata. Sõin tablette ja kahel korral olid päevad. Kuid viimased päevad olid mul nüüd 21 jaanuar ja seni pole päevad hakanud. Arst soovitas oodata, kuid nüüdseka on juba kolm kuud varsti möödas. Mida tuleks teha? Kas ma mul on üldse võimalik rasestuda või ei. Mis võib põhjuseks olla, et päevad ei hakka? Palun andke nõu. Olen pidev külalaine günekoloogi juures, kuid abi pole saanud. Mul ja parteril on soov last saada.

Teie vastust ootama jäädes

Maia

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Maia.

On raske ainult kirja põhjal otsustada, milles on põhjus. Menstruatsioon võib puududa mitmel põhjusel- näiteks rasedus, hormonaalsed häired, emaka limaskesta patoloogia jne. Soovitan pöörduda ikkagi naistearsti poole. Kui on välistatud hormonaalsed muutused (Teie hormooanalüüsid on korras) , tuleks diagnoosi täpsustamiseks teha hüsteroskoopiline uuring. Silma kontrolli all vaadatakse üle Teie emaka limaskest ja vajadusel võetakse ka proovitükk uuringuks.

Edu Teile soovides Aire Sekavin