doble test 05.04.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Olen suures mures ja otsustasin siiski täpsustada oma günekoloogi arvamust.

Olen 17 nädalat rase. Tegin 27.03. doble testi, mille tulemusena teatas arst, et kromosoomahiguste risikigruppi ma ei kuulu, kuid hCG (kooriongonadotropiin)) on veidi normist kõrgem, kuid mitte niipalju et see midagi tähendaks. Tahaksin siiski teada, mida see hormoon üldse näitab ning kas see võiks tekitada mingisugust kahtlust väärarengutele.

Olen eriti mures just seepärast et raseduse alguses oli mul katkemise oht ja mulle määrati logesterooni, mis säilitas rasedust.

Ette tänades ja vastust ootama jäädes

murelik

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere murelik.

hCG toodetakse platsentas. Kooriongonadotropiin üksinda ei näita kindlasti loote väärarendit. hCG veidi kõrgenenud tase võib näidata mõningast platsenta ebaküpsust. hCG on tõusnud ( ja samas alfa fetoproteiin langenud) Downi sündroomi korral. Rohkem on väärarendite spetsiifiline teine marker, mis määrati Teie vereseerumist samal ajal - AFP (alfa fetoproteiin). Kui ultrahelis on Teie loode arenenud ja kasvanud normaalselt , veenivere analüüsis AFP on korras ja hCG ainult veidi tõusnud , on tõenäoline, et Teie lapsega on kõik korras.

Ilusat ja rõõmsat rasedusaega soovides Aire Sekavin