Raseduse lõpus määrib. 13.03.20 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, olen 39+3 nädalat rase ärkasin eile 12.03 öösel sellepeale, et emaka valud olid tugevad , valutasin paar tundi kui läksid üle ja hakkas pruuni voolust tulema kuni tänaseni 13.03 valud on aga mitte regulaarsed. Vahest ikka tugevam valu. Kas see normaalne, et nii kaua määrib ja valusi regulaarselt pole? Ja millal peaks kontrolli minema?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetset selgub, et olete 20-aastane

Tegemist on täiskantud rasedusega, seetõttu võib alati pöörduda sünnitajate vastuvõtutuppa.
Täiskantud rasedus on 37n+1p kuni 41n+6p.
Suure tõenäosusega on tegemist esimese oodatava sünnitusega. Kas oletegi juba sünnitusmajas?
Soovin edukat sünnitust. Kontrolli 6-8n pärast olenevalt sünnituse olukorrast.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee