Uus rasedus peale puhastust 30.11.19 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Elasin läbi just tabletiabordi (7n rasedust). Tahaksin kindlasti uuesti proovida rasestuda, kui kiiresti võiks uuesti proovima hakata võimalikult riskivabalt? Internetis leiduvatest materjalidest võib lugeda arvamusi mille kohaselt tuleks oodata 3-12 kuud uuesti proovima asumiseni. Kas tõesti oleks vajalik oodata nii kaua (lausa kuni 12 kuud) või võiks alustada proovimist kohe kui esimene menstruatsioon on olnud? Olen 35 aastat vana ja kindlasti sooviks selle tõttu alustada proovimist esimesel võimalusel.
Küsin kindlasti ka visiidil, kuid sooviks mitut arvamust.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere ,soovitaks proovima hakata 2 kuud peale raseduse katkemist, selleks ajaks on tsükkel kenasti reguleerunud. Pole ka absoluutset vastunäidustust rasestumiseks kuu aja möödudes, juhul kui kõik on korras ja normaalne menstruatsioon ära olnud. Kindlam ikkagi on 2 kuud , mitte rohkem. DRKadastik