Ultraheli 13.11.19 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.

Käisin eile 20.nädala ultrahelis.
Doktori jaoks ei olnud kõhubeebi sobivas asendis ning ta keera ja pööras teda läbi minu kõhu väga tugevasti muljudes. Paludes vahepeal ka minu kaht kätt appi, et aitaksin ühelt poolt kõvasti kõhtu alla vajutada, et tema saaks teiselt poolt sama teha.
Ultraheli kestis u 30 minutit kokku. Samuti väristas oma aparaadiga tugevalt vajutades äkiliselt mitu korda beebi kohal, et ta asendit muudaks. Muretsen, et eile õhtul ning täna on mul kõht katsudes ühelt poolt valus.
Kuna mul on kolmas rasedus, pole seesugust käitumist enne kohanud. Nüüd ei saa kuidagi halvast tundest lahti, et doktorit usaldasin ning kardan väga, et beebile võis see halvasti mõjuda. Kuidas saada südamerahu tagasi?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 33-aastane

Teie mure on mõisteatav. Kahjuks ei ole teid informeeritud tegevustest: kas toimus loote väline pööre (pööramine)? Ikka on nii, et mõned protseduurid kulgevad ülilihtsalt ja teised mitte.
Suure tõenäosusega on lootega kõik korras, kuid emaka lihaskest võib anda toonust ja valulikkust. Soovitan pöörduda valvegünekoloogile.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee