Tupeküünlad 11.07.19 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere , panin eile esimese dalacin100mg küünla õhtul aga kas võin nüüd näiteks ka päeval juba järgmise panna ? ja tihti ka ebamugavustunne tupes nagu miski oleks seal ees millest see tuleb ?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere taas

Ravimikarbis on juhend patsiendile ja ka lehel raviminfo.ee:
"Jälgige, et suposiidid ei oleks liigselt soojenenud, sest soojenemise korral muutuvad need pehmeks ja võivad deformeeruda. Tavaline annus on üks Dalacin vaginaalsuposiit tupesiseselt kolmel järjestikusel õhtul enne magamaheitmist. Suposiit sulab pärast asetamist tuppe. Vaginaalsuposiite võib paigaldada kasutades abivahendina tupeaplikaatorit või ilma selleta. Enne ravimi manustamist peske käed alati hoolikalt puhtaks...
Kui te olete rase, siis ärge kasutage aplikaatorit, vaid asetage suposiit tuppe kolmanda (keskmise) sõrme abil, lükates suposiiti sõrme abil nii kaugele, kuni see ei põhjusta ebamugavustunnet..."

Tupeküünlade täiteaineks on kakaovõi, mis sulab kehatemperatuuril ja eritub tupest. Tupes sügaval tunnete emaka kaela. Kindlustunne peaks olema, et tupes ei ole mõnd (vana) tupetampooni.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee