Rasedus ja kehakaal 25.03.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Lp. dr. Kadastik,

palun selgitage, kas kehakaalu tõus raseduse varases staadiumis on normaalne? Oodatava (ärajäänud) menstruatsiooni esimesel päeval tõusis kehakaal 5 kg võrra ja alla enam ei lange - olen 3. nädalat rase ja 5 kg tavapärasest raskem. Miks vedelik organismis nii varases faasis peetub?

Lugupidamisega,

Maarja

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

On küll võimalik. mida seletatakse östrogeensete hormoonide järsu tõusuga raseduse alguses. Kaalu nii suurt tõusu raseduse alguses täheldatatkse rohkem korduvate raseduste puhul ja see on teie omapära.Tekib vedeliku retensioon, mis siiski hiljem ei ole nii väljapaistev. Soovitaks piirata soolaga, vedelikuga piirama ei pea.