Rasestumise võimalus 08.04.19 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Hormoonspiraal eemaldatud 09.2018. On toimunud menstruatsioone. Viimane 21. 03. Toimus vahekord ohtlikul ajal laupäeval. Emakas on üles tõstetud võrguga. Kas on oht rasestuda 53.a. Kas pean võtma SOS pilli igaks juhuks? Pole kunagi võtnud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 53-aastane

Palun vabandust, mingi probleemi tõttu oli küsimuse teade kaduma läinud interneti avarustesse.
Te ei pea muretsema raseduse pärast, loomulikul teel rasedaks ei jää ja kunstlik viljastamine ise tasudes on Eestis lubatud kuni 50.
Üleminekuiga on 45-55. Kui mõned menstruatsioonid veel on, siis märkige nende esimesed päevad üles, viimane menstruatsioon elus on see, kui aasta jooksul ehk 12 kuu jooksul pole järgnenud järgmist, menopaus.
Meil Pirita keskuses on 17 aasta jooksul olnud neli 45-aastast rasedat ja üks 47-aastane. Vanemaid ei ole olnud.
Teie vanuses on tähtsaim onkoloogiline valvsus, kui olete paaritul aastal sündinud, siis günekoloogiline-onkoloogiline kontroll paaritul aastal ja vasupidi, enne sõelmammograafia ja ülduuringud perearstil.
Rahustamiseks võib alati kasutada mittehormonaalseid lokaalseid vahendeid soovi korral: kondoomid, Pharmatex sarja tupetabletid, tupekuulikesed, tupekreem jm. Uusim on viljakusmonitor.ee

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee