Raseduse katkestamine med. Meetodiga põhjusels Trisoomia 18 22.11.18 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.

Olin esmarase ja 30.07.2018 tehti mulle 13+3 raseduse katkestamine medikamentoosse meetodiga, põhjuseks Trisoomia 18.
31.07 tehti kerge puhastus. Esimene menstruatsioon hakkas 13.09 ja lõppes 16.09.
Oktoobris saabus uus menses 36 päevase vahega ja novembris tuli 34 päevase vahega, siint minu esimene küsimus, kas selline pikk vahe on normaalne?
Oleme proovinud nüüd elukaaslasega uuesti rasestuda, kuid oktoobris ja novembris see paraku ei õnnestunud, siint minu teine küsimus kas ja millal mul on muretsemiseks põhjust? Vägisi tahab pärast sellist koledat vahejuhtumit hirm nahavahele pugeda, et ehk enam ei õnnestugi. Igapäevaselt tarvitan ka foolhapet.
Kas on midagi mis ma saaksin veel ise teha, et õnnestumisele kaasa aidata.
Mainiksin ka ära, et günekoloogilised kontrollid on tehtud ja kõik on korras.

Ette tänades.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 29-aastane

Olete tubli, et küsite ja tegutsete. Kuna olete noor, siis kindlasti läheb järgmisel korral hästi.
Normaalsed menstruaaltsüklid on 21-35 päeva, siis on nad ka enamasti ovulatoorsed ja bifaasilised. Pikemate m tsüklite korral on sagedasim põhjus anovulatsioon ja sellest tulenevad häired, mis on tavapärane raseduste katkestamiste ja puhastuste ehk organismi stressi järgselt. Raseduste katkemised on nn šokk munasarjadele.
Soovitused:
1) tarvitage uut preparaati Infolic ja vitamiine N.A.I.N.E.
2) mehele vitamiinid M.E.E.S.
3) pöörduge laborisse SynLab ja paluge omal soovil ise tasudes teha AMH Anti-Mülleri hormoon
4) soovitavad on uued SynLab Last sooviva naise pakett, Last sooviva mehe pakett
5) võimalikud on ka Last sooviva naise nakkushaiguste pakett, Last sooviva naise suguhaiguste pakett
6) ka on soovitav end vaktsineerida HPV kõrgete riskide viiruste vastu, mis põhjutavad emaka kaela jm vähihaigusi, siis on külastused 3x kuue kuu jooksul ja pidev tagasiside. Vaktsineerimine tõstab organismi immuunsust.
Kui te ei ole rasestunud ~6 kuu jooksul ehk siis naistepäevaks on võimalik alustada infertiilse paarisuhte uuringuid. Aja saate broneerida veebiregistratuur.ee kaudu, ootan uusi uudiseid ja otsuseid.

G.Litter M.D.
naistearst.ee