Rasestumise võimalus 12.10.18 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
1. Lõpetasin märtsis Gesytil tablettide võtmise. Esimestel kuudel oli tsükkel ebaregulaarne, nüüd viimased 3kuud ilusti 27 päeva. Mure aga selles, et päevad on väga verevaesed – 1,5päeva tuleb natuke verd ja teine 1,5päeva määrib vaid natuke (enamuse ajast pruuni verd). Luteaalfaas 11päeva (olen 3kuud digitaalseid teste teinud). Viimased 3-4kuud on ka rinnad alati peale ov-d kuni päevadeni väga valusad.
Kas verevaesed päevad või mu 11päevane luteaalfaas võivad takistada rasestumist? Eelmised rasedused on tulnud väga kiiresti (1.kuul, 1 vahekorrast kuus ja 3ndal kuul), seepärast olen mures, et nüüd hakkab juba 8.kuu ja rasedaks pole õnnestunud veel jääda.
2. Millest tuleb, et laps viimasel kuul väga suureks kasvab? Kaks viimast last olid sündides 4,5kg (sündisid 41+ ndl). Viimases uh-s öeldi mõlema kohta, et tähtajal sündides on ca 3,5-3,7kg (35ndl dr.Soisi juures). Veresuhkur oli raseduste ajal 4,7-5,1; viimasega 3,8. Ulekaalulisena v6tsin juurde 5-6kg.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 32-aastane

1. Vastab tõele, eelmiste raseduste ajal olite noorem, munarakud olid nooremad ja ovulatsioone aastas toimus rohkem.
Reeglina ongi menstruatsioonid ka peale antibeebipillide lõpetamist verevaesed, sest selline on kombineeritud hormonaalsete kontratseptiivide ravitoime, mis kestab kuni pool või enam aastat.
2. Vastsündinute sünnikaaluga üle 4000g peaks ema olema hoolikas kontrollimaks glükoosi ehk veresuhkrut välistamaks ema diabeeti. Järgmise raseduse ajal tuleb teha glükoosi tolerantsuse test välistamaks või kinnitamaks gestatsioondiabeeti. Kogemustega spetsialist on dr Ülle Jakovlev Tallinna Keskhaiglast.

Hetkel saate ise määrta ovulatsioone ovulatsioonitestidega või viljakusmonitoriga, tarvitada Inofolic pulbreid, vitamiine N.A.I.N.E. ja M.E.E.S. Kui te pole rasestunud aasta jooksul, peaksite tulema viljatu paarisuhte uuringutele.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee