Rasestumine pärast katkemist 23.08.18 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Rasedus katkes 5+3 nädalal ja puhastus ilusti ise.(Eelnevalt olnud ka üks rasedus ja üks katkemine) Sai ka naistearsti juures kontrollis käidud ja kõik korras ja emaka limaskest õhuke nagu pärast päevi. Arst soovitas nüüd vähemalt ühe tsükli vahele jätta ja siis soovi korral uuesti proovida.Saan aru, et soovitatakse kuna organism tahab veidi taastuda, aga tahtsingi nüüd küsida, et kas seal konkreetsem põhjus ka miks oleks vaja üks ovulatsioon nüüd rasestumisest hoiduda ja ühed päevad ära oodata ja siis uuesti proovida.Kas siis võib kergemini katkeda või pole emaka limaskest uuesks raseduseks nii kiiresti valmis? .Kui kõik korras kas siis ei võiks kohe uuesti proovima hakata kui esimene ovulatsioon tekib?Tänud. K.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud K.,
andmetest selgub, et olete 31-aastane

Varasematel aegadel (n nõukaajal) oli selline soovitus, et kolm menstruatsiooni mööda lasta, sel ajal hoiduda ja siis proovida rasestuda. Kaasajal ei ole see enam nii oluline. Rasedus tekib siis, kui selleks on soodsad tingimused ja neid tingimusi on väga palju, isegi sadu, kõike ei ole võimalik reguleerida ja ette näha.
Ei ole võimalik tõestada, kuidas oleks parem ja õigem. Seetõttu kui on soov rasestuda, siis rasedusest hoiduma ei pea. Sagedasemaks mitterasestumise põhjuseks on anovulatsioonid-ovulatsioonide mitte toimumine, ka peale aborti. Abiks on ovulatsioonitestid ja viljakusmonitor.ee

Galina Litter naistearst.ee
veebiregistratuur.ee