KV ja test 09.08.18 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 33 aastane naisterahvas. Praegu olen teist korda rase. Esimene rasedus kulges väga hästi. Käisime I trimestri UHs. UH järgi oli täpselt 13 nädalat. Ninaluu visualiseeris, südamelöögid 158, muud näitajad ka korras, kuid NT oli 2,6. Tegime Panorama testi. Testi tulemusedolid normis (riskid olid madalad). Kas pean tegema LVU või ei pea muretsema?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Kirja lugedes tundub, et kui juba küsite, siis ikka on mure. Sünnitusabis on igal uuringul oma aeg. Hiljem reeglina ei saa kõiki uuringuid teha. Seetõttu arutage oma raviarstiga olukorda ja kui on vähemgi kahtlus või hinges mure, siis peaksite uuringuga nõustuma. Kaasajal on lubatud samas kõike ka jälgida, aga see ei vähenda muremõtteid.
Meditsiinis ei saa välistada seisundeid ilma faktidele ja uuringutele toetumata.

Galina Litter naistearst.ee
veebiregistratuur.ee