Töö ja rasedus 12.03.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen töötanud seitse aastat orgaanilise keemia laboris (palju erinevaid kemikaale). Kui suur on tõenäosus, et ei sünni terve laps? Kui kergesti on munarakud kahjustatavad?Kas mul on üldse õigus võtta selline risk, kui tõenäosus pole suur? Kui pikalt tuleb tulla enne töölt ära, enne kui rasestuda?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud küsija!

Tervistkahjustavate faktorite kohta annavad täpse vastuse Tervisekaitseinspektsiooni arst-inspektorid.

Alati on võimalus, et sünnib terve laps.

Munarakud on naise organismis olemas sünnist saati, seetõttu peaks neid tõesti "hoidma" kahjustuste eest.

Teie olete ainuotsustaja oma eraelu ja intiimasjade üle: partner, vanemad ja arstid on konsultandid.

Ärge planeerige rasedust määramata kaugusesse, ka munasarjad vananevad iga hetkega. Proovige rasestuda kohe. Kui soovitud rasedus ei saabu 1 aasta jooksul, on vajalikud süvendatud uuringud. Kui olete rasestunud, on võimalik konkreetset rasedust jälgida.

Tööl jälgige kõiki tööohutuse nõudeid.

Naistearst G.Litter