Progesterooni - süstid 11.03.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Minul mure järgmine.

Kange tahtmine rasestuda . Proovitud kõigest 3 kuud ,seni tulemusteta ja lootust pole kaotamas, sest 1 juba on ja ega see 2 tulemata jää.Sel korral olid päevad viimati 08.01.02 ja lootus jube suur. 11,12 veebruar natuke määris ,ei muud .Rinnad jube valusad ja puha.Imelikud isud jne...Täitsa rase,mis rase.Käisin arsti juures . Eelmisel korral tegi ta läbivaatuse ja ütles ,et jah,rase oled.Palju õnne! Kirjutas hunniku igasugu analüüse (olid kõik ok) ja kuna põdesin pisikest külmetushaigust ,siis ütles ,et tulgu ma 1 nädala pärast tagasi ja saadab uhd-sse ,et teha kindlaks kas kõik jäi korda lapsega. Ok. Läksin. Vormistas ära paberid ,et võtta arvele , nii umbes 8 -s nädal. Ja saatis ultrahelisse. Seal selgus ,et rasedust pole!!! :( Uhd arst arvas ,et kui oli tsüklihäire ja rasedus sai alguse hiljem siis ta seda ei pruugi näha) Läksin tagasi arsti juurde ,kes kohe ,et tsükklihäire,kutsume aga päevad esile .Vabandas ette ja taha,et emakas pidi lihtsalt selline suur olema ja talle jäi seepärast vale mulje. Kirjutas Progesterooni-süste 4 tk ja on nüüdseks tehtud.Täna aga hakkasin alles mõtlema ,et äkki jäin siiski hiljem rasedaks ja mitte ei taha ,et need progesterooni-süstid päevad esile kutsuvad.Ikka rasestuda tahaks.Lugesin ,et progesteroon aitab lootel kinnituda ja pesastuda (,kui aga rasedushormoonii pole organismis ,siis tekib selline ovulatsiooniaegne situatsioon ja kui progesterooni süstinime/manustamine lõpetada algavad varsti päevad)- Kas sain õigesti aru?Äkki peaksin jooksujalu oma arsti külastama ja laskma neid endale veel välja kirjutada ,et loode võiks turvaliselt pesastuda,kui ta seal äkki on.Nii tahaks ju...haaran juba igasugu õlekõrtest kinni. Andke nõu ,kas sellest võib olla kasu? HCG-d ei mõõdetud ,kui arst analüüse tegi.

Jutt sai pikk ja segane, kuid ehk leiate aega vastata. Oleksin Teile väga tänulik!

22 a. naine Tallinnast.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud 22-aastane naine Tallinnast!

Menstruatsiooni peetust loetakse 36.päevast. 36.päeva hommikusest uriinist tuleb teha rasedustest ja pöörduda naistearsti poole. Kui rasedustest on negatiivne, on tegemist menstr.tsükli häirega, mis vajab ravi.

Esimesl etapil kasutataksegi nn. Progesteroon-testi. Kaasajal on selleks olemas mitmeid progesteroonisisaldusega tablette. Kui menstr. saabub, on progesteroontest positiivne, kui menstr. ei saabu, on progesteroontest negatiivne ja jätkatakse uuringuid, ka rasedusele. Nõukogude ajal kasutati Prog. süste ka nn. "raseduse säilitamiseks". Progesteroon aitab siis, kui rasedus on olemas.

Kaasajal (üldjuhul) rasedusi alla 12 nädala aktiivse sekkumisega ei "säilitata".

Naistearst G.Litter