Sünnitus 15.08.17 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

TERE! 1 aasta ja 6kuud tagasi sünnitasin esimese lapse. Kui laps sai 1 aastaseks soovisime saada endale teist last aga siiani pole õnnestunud. Kas probleem võib olla esimeses lapses kes rinda võtab veel kuigi sööb ka muid toite aga sööb vähe. Olen proovinud kella ajaliselt teda s99ta ja võõrutada rinnast. Kuid tema nurub rinda saada ja päeval saab tahket toitu ainult 2 korda kuna rohkem pole nõus võtma. Ja ülejäänud aeg rinda. 99sel piima ei soovi ja kaalust võttab piisavalt juurde. Esimene menstruatsioon toimus siis kui laps sai 8 kuuseks. Ja päevad on erinevate vahedega algul 15 päevane siis 21 ja siis. 28 ja siis33 päeva ja siis 35. Viimane oli 9.augustil.Lapsele tahtsin harjutada piima pulbriga aga seda ei taha juua kah sülitab välja. Ma ei tea mida teha. Kas üldse saan rasestuda kui imestan last või pean ootama kuna laps võttab mõistuse pähe ja hakkab muud sööma. Või ei rasestunud kuna pole regulaarne tsükkel. Arsti juurde ei sa minna kuna ei sa jätta last ilma rinnata kuna elame linnast 68km kaugusel. Ja elukaaslane pidevalt t99l. Esimesed päevad polnud nii vererohked kui nüüd. Või milles võib olla probleem.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 26-aastane

Teil on õigus: "Kas üldse saan rasestuda kui imestan last või pean ootama kuna laps võttab mõistuse pähe ja hakkab muud sööma. Või ei rasestunud kuna pole regulaarne tsükkel."
Vastab tõele, imetamise ajal on hormoon prolaktiin kõrge, mis pärsib ovulatsioone. Kuna suure tõenäosusega puuduvad ovulatsioonid ja on anovulatoorsed m tsüklid, siis ka m ts häired on tavapärased.
Kui laps oli sündides ajaline, siis soovi korral rasestuda peab hakkama rinnaga toitmist lõpetama. See võib nii suure lapse korral osutuda raskeks probleemiks; mõned patsiendid "on pidanud sõitma lapseta Kanaari saartele puhkama". Abi võiks olla imetamisnõustajalt.
M tsükli häireid ja vererohkeid menstruatsioone saab ravida, võite alati tulla Piritale, aeg tuleb broneerida.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid