rasedus ja gripp 09.03.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on väga suur mure! Olen tänaseks täpselt 2 nädalat rase (päris kindlalt ei tea, paari päeva pärast teen testi). Esimene laps (7a) jäi haigeks täpselt nädal tagasi ja abikaasa 4 päeva tagasi. Kartsin kogu aeg, et jään ka, sõin palju küüslauku ja jõhvikaid, kuid täna tõusis ikkagi 38,3 palavik ja tunnen ennast halvasti - nohu ja köha ei ole praegu veel (lapsel ja abikaasal on). Ma kardan väga selle viiruse mõju lootele. Mingit rohtu pole võtnud. Kas muidu paracetamooli võiks võtta? Kas küüslauku ikka võib suurtes kogustes süüa? Arsti aja sain alles 8.aprilliks. Kas on alati nii, et rasedus ise peetub, kui midagi viga on (ma mõtlen nii varases järgus) või võib ikkagi mingi väärarenguga lõpuni kulgeda?Kas Skinoren aknesalvi võib raseduse ajal tarvitada?

Ette tänades,

Tiiu

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Tiiu.

Raseduse algul põetud viirusinfektsioon võib kahjustada ka loodet. Kui loode nii väikeses raseduse suuruses saab kahjustatud, siis tavaliselt ta hukkub, tekib kas iseeneslik raseduse katkemine või raseduse peetumine- loote areng jääb seisma ja ta hukkub.

Paracetamoli ja skinoren salvi võite raseduse ajal kasutada.

Kui Teil ei esine raseduse katkemise tunnuseid (valusid alakõhus, veritsust), on tõenäoline, et Teie loode ei ole kahjustunud. Soovitan aga kindlasti esimest ultraheli uuringut juba raseduse 9-11 nädalal.

Tervitades Aire Sekavin