Antibiootikum ja rasdeus 11.11.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere olen 29 aastane naine ja rase siis 22 nädalät ja on kolmas kord tulnud tagasi põiepõletik, nüüd käsisin arsti juures uuesti ja kuna 3 kord tuli tagasi sain kolmandat korda antibiootikumid siis nitrofur-C 75mg pidin neid võtma alguses 5 päeva 2 tabletti päevas, ja nüüd kästi edai võtta 1 tbl 1 kord päevas kuni 37 nädalanani. Kas on lubatud nii pikka aega rasedal järjet seda kasutada. Ja kas see mõjub beebile. Mida peaksin jälgima veel. Ja üldse lihtslt endal mure kas on lubatud neid kasutada , soovin vaid erinevate arstide arvamust samuti.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,

alates 20st nädalast on ravimid, mis on arstlikul näidustusel, lubatud, sest kõik loote organid on juba arenenud, jätkub vaid nende kasv. Nitrofurantoiin on lubatud kogu raseduse ajal ja oleme näinud rasedaid, kes seda tarvitavad esimesest päevast kuni raseduse lõpuni.
Patoloogiliste bakterite ravi on alati ohutum, kui nende kahjulik toime. Põletikud on enamike raseduste katkemise põhjuseks.
See ravi ei ole võrreldav, mida saavad sügavalt enneaegsed vastsündinud alates 500g.
Välistatud peab olema kandidiaas, mida on rasedatel sagedamini ja mis põhjustab sageli düsuuriat ja simuleerib põiepõletikku. Peate rohkelt jooma, soovitav apteegi põie- ja neerutee. Kasutage vahekorra ajal kondoome, ka sellest on abi. Kindlasti on urogenitaalne klamüdioos välistatud.
Ärge liigselt muretsege, usaldage oma ämmaemandat ja arsti, küsige neilt üle, kui midagi aru saanud, just analüüside vastused.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid