Rasedustest 23.08.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Viimast menstruatsioonialguse päeva ei mäleta täpselt, see võis olla vahemikus 13.07-15.07 umbes. Viimane vahekord oli 22.07. Tänaseks ei ole uuesti menstruatsioon hakanud. Rasedustesti tegin 21.08, kuid see oli negatiivne. Vahepeal on alakõhus väiksed krambid (palju leebemad, kui mul tavaliselt menstruatsioonivalud) nagu hakkaks päevad, kuid ei hakka. Arsti aja sain oktoobrisse.
Ma ei oska nüüd seisukohta võtta. Testi mõtlesin korrata vast järgmine nädal.
Kui lõplik on negatiivne tulemus? Kardan juba, et ennast niisama rasedaks mõelnud, kuna beebi soov on suur.
Ning kas peaksin igaks kolmeks juhuks hakkama ka rasedatele mõeldud vitamiine tarbima?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 27-aastane

Tore, et soovite rasestuda ja sünnitada. Teie mure on mõistetav, oleme kuulnud nii valepositiivsetest kui ka valenegatiivsetest rasedustestidest. Valenegatiivne tulemus on reeglina siis, kui rasedustest on teostatud liiga varases järgus ja mitte hommikusest uriinist; valepositiivsed on testid harva mõnede hormoonravimite koostoimel, ka raseduspatoloogiate korral.
Soovitused:
1) korrake rasedusteste 1 kord nädalas hommikusest uriinist;
2) alati võite ise pöörduda laborisse synlab.ee ja ise tasudes kontrollida rasedushormooni HCG, kindlasti on vajalik veregrupp ning reesuskuuluvus, mis ei muutu kunagi;
http://synlab.ee/patsiendile/tasuta-testimine-ja-noustamine/
Lisaks HIV testile on tasuta ka B- ja C-hepatiidi analüüsid, tasulise* teenusena saab vajadusel end testida mitmete teiste ...
3) saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood, leian aja mõneks teisipäevaks, teisipäeviti on vastuvõtud rasedatele sooviga sünnitada, ärge asjatult muretsege, viljakus langeb stressi ajal
4) püüdke täpsustada viimase menstruatsiooni 1. päev

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid