Gardnerella vaginalis ja rasedus 13.06.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kas ja kuidas tuleb ravida gardnerella vaginalist? Mul on korduvalt olenud probleeme bakteriaalse vaginoosi ja seenega. Arst on korduvalt kirjutanud välja ravimeid (ainult mulle), olen kuurid läbi teinud, kuid ikkagi on vaevused tagasi tulnud (ebameeldiv lõhn ja voolus, sügelus jne). Olen selle kohta palju uurinud ja lugenud ning muutnud ka enda elustiili (hügieen, toitumine, jne), kuid miski ei paista aitavat.
Hiljuti tegime koos partneriga läbi ravi (Arilin combi+ partnerile Metronidazol), kuigi partneril olid kevadel kõik analüüsi tulemused korras ja põletikud puudusid. Aga kuna minu arst leidis minul gardnerella vaginalise, siis määras meile mõlemile ravikuuri. Tegime selle läbi ja käisin kordusanalüüsil, tulemus ikka positiivne. Arst soovib määrata meile mõlemile uue kuuri.
Oluline info on ka see, et soov on rasestuda. Aasta alguses saime kaks triipu juba kätte, kuid rasedust ei jõutud enne kinnitadagi, kui see juba katkes. Kas põhjus võis olla gardnerellas? Kas peaksime uue ravikuuri läbi tegema, enne kui uuesti rasestuda üritame?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 29-aastane

Probleem on muret tekitav paljudele. Sagedased kordumised ing k recurrent, on tavapärane.
Põhjusi on palju, kõige kaasaegsem on mikrobioota muutused ja biofilmi teke n tupe limaskestale, mida on väga raske mõjutada.
Aga positiivne on see, et tupevoolusest saaks teha kaasaegsed DNA uuringud Gardnerella vaginalisele ja Atopobiumile. Kui need osutuvad positiivseks, siis on vajalaik läbida 2 ravikuuri ka partneril. Eestis võimalik metronidasool ja klindamütsiin.
Kahjuks põhjustab bakteriaalne vaginoos raseduspatoloogiaid.
Soovitan tulla vastuvõtule, meil saab neid kaasegseid uuringuid teostada: saatke oma isikukood minu töömeilile glitter@naistearst.ee, ka täna on mõned vabad ajad, leiame lahenduse.
Uusim suukaudne käsimüügi preparaat on Ecocillin Oral.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid