rasedus, kõhukinnisus ja linaseemneõli 12.01.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Olen paaril viimasel aastal olnud hädas kõhukinnisusega. Toitun tervislikult, liigun, joon palju vett, söön selleks puhuks soovitatud toiduaineid, aga sellest kõigest pole alati abi olnud. Hiljuti avastasin linaseemneõli, mis aitab ja mida võtan paaril korral nädalas hommikul 1 lusikatäie tühja kõhuga. Praegu on mul 14 nädalat rasedust ja küsimus tulenebki sellest: kas rase võib tarvitada linaseemneõli ( olen kuulnud et linaseemned sisaldavad mingit ühendit, mis on teatud kogustes mürgine). Minu ämmaemand ei osanud mulle vastust anda. Apteegist saadavaid ravimeid kasutada ei taha, eriti selliseid, mida peab päraku kaudu manustama.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, linaseemneõli on ju töödeldud, seega seda võib kasutada ka rase. Töötlemata(leotamata või keetmata )linaseemnete annus ei soovitata ületada 2 teelusikatäit päevas. Kuni 2 teelusikat päevas võib süüa ka töötlemata linaseemneid. DrKadastik