Pillide unustamine 19.11.15 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Olen võtnud Jeanine pille u poolteist aastat. Pillide unustamisega pole kunagi probleemi olnud, nüüd aga juhtus et unustasin 3.nädalal võtta 2 tabletti, 15.päeval ja 17. päeval. Esimese unustatud pilli puhul ei teinud ma midagi aga kui juba teinekord unustasin, lugesin pakendi infolehelt, et unustatud pill tuleb ikkagi võtta ja võtsin kaks pilli korraga. Kõigi nende päevade jooksul olen olnud vahekorras. Kui suur risk on rasestuda ja kuidas pille edasi võtta? Kas peaksin 3. nädala pillidega lõpetama ja alustama kohe uue pakiga või tegema ikkagi pillivaba nädala?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 19-aastane

Kirjutage üles kuu ja aasta, millal alustasite antibeebipillide tarvitamist ning 7-pillivaba päeva ja öelge seda igale arstile, kuhu pöördute.
Kui pill ununeb, siis tuleks see võtta kohe kui meenub ja jätkata tavapärase skeemi 21+7 ehk siis unustamise korral 20+6 järgi.
Kui võtsite 2 tbl korraga, siis jätkake nüüd tavapäraselt tableti lehe lõpuni, siis 7-päevane vahe, mis märkige kalendrisse. Võib tekkida määriv veritsus, arukas oleks olnud kasutada kondoomi. Enne uue tabletilehe alustamist tehke rasedustest hommikusest uriinist.

Galina Litter naistearst.ee
Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses