Rasedus ja Allergodil 15.11.15 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

olen 34 a, 3 rasedust ja 1 emakaväline rasedus, aborte ei ole. Praegune rasedus 12 nädalat + 7 ning põen koos perega viirushaigust. Palavik kõrgele ei ole läinud, kõige enam 37,5.

Kuna mul on nohu, siis kasutan vahest Eesti Vipise looduslikke ninatilkasid, mida rasedatele lubatakse. Kahjuks öösel pimedas võtsin kogemata vale rohu ja lasin ühte ninasõõrmesse ühe annuse Allergodili ninaspreid, mida mu elukaaslane mõnda aega tagasi kasutas. Kui ma valest rohust aru sain, siis umbes minuti jooksul sain õnneks osa rohtu ka välja nuusata ja loputasin nina veega. Lisaks avastasin, et rohu kõlblik kuni oli ka juba möödas, see oli kogemata ära jäänud viskamata peale kuuri lõppu.

Kuna see rohi ei ole raseduse ajal soovitav, kas ka ühekordne annus võib loodet kahjustada? Kuna 12 nädala ultraheli oli paar päeva tagasi just ära (probleeme ei olnud), kas tasuks ikkagi loote südametöö üle kontrollida, kuna liigutusi ma veel niikuinii ei tunne?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Kirja lugedes võib tõesti arvata, et olete vast liigselt mures. Enamik loote organeid kujuneb embrüo perioodis ehk kuni 8 nädalat. Edasi toimub organite areng ja kasv. Looduse poolt on kaitseks platsentaarbarjäär. Platsenta tekib alates 12. nädalast.
Ärge väga muretsege, tarvitage rasedate vitamiine ja foolhapet maksimaalses lubatud annuses.
Viirushaigust ravige lastele lubatud ravimitega. Ühe pihustamise korra pärast ei tasuks muretseda. Rasedatel ei ole lihtsalt paljude ravimitega teostatud uuringuid, kuid ravimine on alati parem, kui ravimata jätmine.

Galina Litter naistearst.ee
Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses