Raseduse katkestamine kirurgiliselt või medikamentoosnelt 02.11.15 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen rase, eelnevaid rasestumisi,katkemisi või aborte pole (viimased päevad olid 1-4 sept) ning arst tuvastas raseduse peetuse 30.10.15 (UH öeldi, et loode on 5n6p ), tänase seisuga käisin ka eraarsti vastuvõtul ja ka sealt kinnitati sama. Sellega seoses tuleb otsustada kuidas teha "puhastus", kas kirurgiliselt või medikamentidega. Olen lugenud nii inglise keelset kui eesti keelset kirjandust ning riksid ja hirmud on mõlemaga. Hetkel kaldun kirurgilise sekkumise poole, kuna emotsionaalselt on see kergem, veritsus ja valud järgnevatel päevadel on väiksemad ning on suurem võimalus, et kõik korraga välja saab (samuti saaksin päev pärast seda tööle minna). Hirmutab mind selle juures see, et kuna eelnevalt sünnitanud ei ole siis olen lugenud, et väga ei soovitata kuna emakakaela on kergem vigastada seda avades. Medikamentoosne taktita puhul, kardan, et emotsionaalselt on väga raske, valud ja vereeritus on suurem ning kestavad pikemalt ning on oht, et kõik ei tule välja ja pean ikka minema kirurgilisel teel puhastamisele, mis pikendaks neid piinasid veelgi.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 30-aastane.

Sünnitamata naistele on kaasajal valikmeetodiks kindlasti tablettabort. Kirurgiline sekkumine on traumaatiline, neid püütakse vältida, kui ei ole eluohtlikku verejooksu. Iga kirurgiline sekkumine tõstab endometrioosi leviku riski, põletike riske, kirurgilisete manipulatsioonide kaasnevaid vigastuste ohte jpm. Kirurgiliste puhastuste järgselt esineb sagedamaini tubaarset viljatust.

Galina Litter naistearst.ee
Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses