Kas võimalik , et loode liigi pisi mitte peetunud 14.10.15 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Tegin 08.10.15 rasedustesti, 2 triipu. 13.10.15 käisin esmakordeslt UH's. Tehti sisemine UH.. UH's avastati loode , aga muud ei midagi. Viimase menstruatsiooni järgi võttes peaks olema rasedust 7+3. ( Viimane mens oli 22 august) Aga kas on võimalik, et viljastumine toimus septembri keskel sellepärast ka ultrahelis ei näidanud midagi ? Kuna mehega olime vahekorras juunis , siis 1 juuli läks ta ära ja tuli tagasi 11 september. ( Selle aja jooksul pole vahekorras olnud ) Kui ta tagasi tuli olime nädala jooksul mõned korrad vahekorras. (Päevad oleksid pidanud hakkama 22-23 september....) Kas on võimalik , et viljastumine toimus peale 11 sept nädala jooksul mil mees kodus oli ? Ja loode on lihtsalt liiga pisike veel, et ultraheli ei näita veel midagi konkreetset ?
Arst andis küll lootust ja ütles ka ,et loode võib lihtsalt liiga väike olla ja pani uue aja 2 nädala pärast.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 20-aastane.

Raseduse määramisel on kogu maailmas kõige tähtsam daatum viimase menstruatsiooni 1. päev, kõik muu ei oma kliinilis-akadeemilist tähendust.
Intravaginaalse ultraheliuuringuga määratake loote kehapikkus ja loote südamelöögid, siis on rasedus kinnitatud. Kui loode on väga väike, siis teda ei ole veel näha ja tegemist on rasedustestimisega.
Kui soovite sünnitada, siis kiiret ei ole, rasedus kestab ~40 nädalat, rasedana peab ämmaemanda juures arvel olema kuni 11+6.
Kui olete mures ja segaduses, siis on võimalik pöörduda raseduskriisi nõustajate, sotsiaaltöötajate, psühholoogide poole, kes aitavad enamikes naistenõuandlates.

Galina Litter naistearst.ee
Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses