Escapelle pillidega seonduv 12.10.15 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Mul olid päevad 3. oktoober kuni umbes 5. või 6. oktoober. 7. oktoobril võtsin Escapelle pilli. 11. oktoobril hakkasid uuesti päevad, alguses oli selline pruunikas määrimine ja nüüd 12. oktoobril on päevad nagu ikka koos tavalise kõhuvaluga. Infolehel on kirjas, et päevad peaksid hakkama tavapärasel ajal, ehk siis minu puhul alles kuu lõpus umbes 31. okoobri paiku. Samas lugesin foorumist, et selle pilli võtmise puhul on vahepealne menstruatsioon normaalne ja muretsemiseks pole põhjust. Kas on nii? Seega on mul nüüd uuesti päevad, kuid millal siis peaksid hakkama järgmised, kas kuu lõpus või peaksin arvestama nüüd nende praeguste päevade järgi ehk algus peaks olema u 8. novembri paiku?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, nende pillidega ongi nii, et paljudel menstruaaltsükkel võibki häiruda, seega antud olukord on põhjendatud. Kuna tuleb uus tsükkel, on raske ennustada, kui juba tsükkel häirunud. Soovitaks kasutada seni kondoomi. Tundub, et neid pille te väga ei tohiks kasutada või kui kasutate, siis tõesti ikka väga väga äärmisel juhul.
DR Kadastik