valulikud rinnad 21.02.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere dr.Litter !

Olen 22a naine ja peale pillide võtmist on tekkinud tsüklihäired. St esimene ja teine menses peale pillide lõpetamist kestsid 2 päeva.Esimesel kuul oli mul umbes ov.ajal hirmsad valud ja pöördudes naistenõuandla valvearstile suunas tema mind haiglasse uuringutele emakavälise raseduse kahtlusega.Õnneks vereproov näitas ,et HCG tase veres oli >1. Uhd näitas ,et justkui oleks olnud just ovulatsioon.15-ndal päeval peale neid valusid hakkas mendes mis jälle oli väga verevaene(2 päeva kestis). Nüüd on viimase mensese algusest möödas 9 päeva ja juba eile muutusid rinnad hirmus valusaks.Hommikul ärgates pole aga juba tunni aja pärast on lausa võimatult valus. Milles võib olla asi? Kas on võimalik,et eelmise OV ajal siiski rasestusin ,kuigi vereproov paar päeva peale OV -d tehtud vereproov seda ei näidanud ?Rasedustesti pole peale seda teinud. Kui kiirelt on üldse vereproovist võimalik rasedust tuvastada?Selline jube rindade valulikus on imelik ja seda uue varajase ovulatsiooniga seostada ei oskaks , sest mitte kunagi ennem pole midagi sarnast ovulatsiooni ajal olnud.

Infoks veel niipalju ,et tsükkel 35 päevane ja viimased mensesed olid 8-9.jaanuar ja 11-12 .veebruar.

Oleksin väga tänulik teie nõuande eest!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud 22.aastane naine!

Peaksite veelkord lugema läbi tabletikarbis oleva patsiendiinfo. Kui Te tarvitate pille õigesti, siis ovulatsioonid ei toimu. Neid tablette kasutatakse ka ovulatsioonisündroomi raviks. Pille kasutatakse ka menstr.tsüklihäirete raviks.

Vastan korduvalt: pille tarvitatakse skeemiga 21+7+21+7.....jne. Kalendrisse on tark märkida 7 tabletivaba päeva. Ka see on pillide positiivne kõrvaltoime, et menstruatsioonitaoline vereeritus muutub verevaesemaks ja lühemaks. Ka seda kasutatakse raviks.

Soovitused:

-enne järgmise tabletilehe alustamist tehke hommikusest uriinist rasedustest

-rinnad võivad olla tundlikud tablettide hormoonsisaldusest

-pöörduge naistearstile vajaliku informatsiooni saamiseks

-kui kaebused püsivad 3 tabletilehe tarvitamise jooksul, tuleks mõelda tablettide vahetamisele teise koostise vastu

-rasedustest on alati odavam, kui verest HCG määramine (80.-)

-pikkade menstr.tsüklite raviks on pillid sobilikud, kui tulevikus soovite sünnitada

Naistearst G.Litter